}

piątek, 18 stycznia 2019

KEHLSTEIHAUS

Kehlsteinhaus (lub znana pod inną nazwą: The Eagle’s Nest) został wybudowany w roku 1938 r. na 50 urodziny A.Hitlera jako prezent od NSDAP. Widok wokół kwatery jest świetny dookoła widzisz pasmo szczytów górskich co widać na moich zdjęciach. Kwatera jest położona w pobliżu miejscowości Berchtesgaden, niedaleko góry Kehlstein w Niemczech.
Dojazd na Kehlsteinstraße jest możliwy tylko za pomocą specjalnych autobusów linii Kehlstein. Linia autobusowa zaczyna się na parkingu Obersalzberg, w zależności od pogody autobusy odjeżdżają z początków maja do końca października. W zimie Kehlsteinhaus jest zamknięty. 

Przed wejściem do tunelu jest budka gdzie musimy zarezerwować sobie miejsce w autobusie powrotnym na konkretną godzinę(będzie to odnotowane na naszym bilecie). Zdarza się, że jak wrócimy z kwatery na parking będą stały autobusy... 
i będą w nich wolne miejsca to załapiemy się na szybszy powrót w dół.
Po formalnościach udajemy się do tunelu (124 m), gdzie znajduje się złota winda. 
Złota bo jest cała pokryta mosiądzem. 
Wynosi nas na górę 124 m w ciągu paru sekund.. gdzie znajduje się Orle Gniazdo.
   
Budynek jest na wysokości 1834 metry n.p.m. We wnętrzu budynku znajduje się wystawa ze zdjęciami z historii tego budynku oraz restauracja i sklepik z pamiątkami..  
Miejsce jest wspaniałe.. bogate w piękne widoki..

 widok na Königssee

  idziemy w stronę Krzyża na szczycie...

Brak komentarzy: